פקקת ורידים

לתיאום תור התקשרו עכשיו:

072-3319493, 052-9126900

פקקת ורידים זהו מצב בו נוצרים קרישי דם בוורידים. הפקקת של הורידים יכולה להיות שטחית או עמוקה. לרוב, קרישי הדם מופיעים ברגליים ולעתים הם יכולים להצביע על בעיה חמורה יותר בגוף כמו למשל על דליות ורידים או חו"ח על מחלות חמורות מכך וזאת במצב  של פקקת שהיא שטחית. במצבים בהם הפקקת היא עמוקה ההשלכות שלה יכולות להיות חמורות מאד ואף להוביל לתסחיף ריאתי.

על מנת להבין כיצד לטפל בפקקת יש קודם כל להבין ממה היא נגרמה. לעתים הפקקת היא תוצאה של סיבה ברורה ולעתים לא ניתן להבין מדוע היא הופיעה כאשר בכל מקרה מנסים להבין את המקור כדי לקבוע את ההליך הטיפולי.

טיפול בפקקת ורידים

לעתים אנו יודעים מה הסיבה לפקקת הורידים כמו למשל מצבים בהם היה קריש דם שהוביל למצב. במקרים אלו אחד הטיפולים המקובלים הוא מתן אנוקספרין או מתן חסמים של ויטמין K כמו למשל קומדין כשהטיפול עצמו נמשך לאורך שלושה חודשים. כאשר הסיבה לפקקת אינה ידועה לנו ולא מצליחים לאתר אותה, הטיפול יכול להימשך בין חצי שנה לשנה כאשר במקרים מסוימים הטיפול יימשך לכל החיים. הטיפול חשוב כיוון שפקקת ורידים עלולה להוביל למצבים קשים מאד בגוף אם היא לא מטופלת בזמן וכהלכה. כאמור, על מנת להימנע מכל אותן סכנות יש להתייחס ברצינות רבה לקרישי דם אשר מופיעים ברגליים או באזורים אחרים של הגוף.

נתונים על פקקת ורידים

בישראל מפתחים מדי שנה מעל ל- 40 אלף איש פקקת ורידים. מתוך כל האנשים אשר מפתחים את הפקקת כ- 1500 איש ימותו מסיבוכים שונים של המצב. כמה שהמצב נשמע חמור חשוב להבין כי הגדלת המודעות לסכנות של פקקת ורידים וביצוע טיפולים בזמן יכול להפחית באופן משמעותי את הסכנות הניצבות בפני החולים.

אנשים אשר נמצאים בסיכון לפקקת הם אנשים אשר ממעטים בתנועה, אנשים אשר נמצאים לאחר ניתוחים ובעיקר אם אלו בפלג הגוף התחתון, אנשים אשר סבלו משברים או חבלות שהובילו לפגיעה בוורידים, אנשים מעשנים או בעלי עודף משקל משמעותי וכן אנשים אשר כבר חוו את הפקקת ועלולים לחוות אותה שוב.